PROJEKT

COMBATCAMP BASE

2017

 

O CO JDE ?

Naše táborová základna se dočká změn a úprav. Věž, postavená v roce 2004, se stává nebezpečnou stavbou, několikrát nám ji shodil vítr, na svém místě je celoročně, údržba veškerá žádná a zub času na ní vytrvale hlodá a hlodá. Je poměrně vysoká, ale nestabilní, žebřík taky žádná sláva... prostě chce to změnu. Překážky z překážkové dráhy, vyrobené ve stejném roce jako věž, už odešly směr ohniště v létě, ještě před táborem. Bezpečnost je na prvním místě.

Základnu čekají rozsáhlé terénní úpravy. V plánu je vybudovat prostor, který je možno dobývat,  bránit a střežit. Prostě maximálně využívat obě louky k naší činnosti.

CO SE CHYSTÁ ?

Předlohou pro prvotní myšlenku je základna Plei Me, vybudovaná v Milovicích. Tamní základna je postavena podle skutečné základny z období války ve VietNamu. Její budovatelé se snažili o maximální podobu a autenticitu. Před výsledkem jejich práce smekám. Jejich dílo mne inspirovalo a dodalo mi zase energii, sny a chuť k vybudování něčeho podobného u nás. Stav naší základny mne trápí už spoustu let...i když o tom nemluvím.

Ze základny Plei Me si vypůjčíme nápady a zkušenosti.

Na této fotce je v popředí základ pro sklad. Máme už podobné stavby na základně, - bunkry...je to v podstatě díra v zemi se stříškou. Abychom zvýšili bezpečnost a odolnost této stavby, půjčíme si tuto předlohu. Pracovní název pro náš tábor bude "díra" , budeme jich stavět cca 7.

Na fotce jsou i dvě další stavby - věžičky, bunkříky...nevím, jak to nazývají kluci na Plei Me. Pro nás to bude "bunkr" a budeme jich stavět cca 6.

foto Fidel

Pro nás to bude "bunkr" nebo "bunkr s patrem"... jak to nazveme zatím není důležité.

 

foto Fidel

No a další stavba...pro nás něco naprosto luxusního, ale nedosažitelného - věž autora fotografií - Fidela.

Taky si postavíme podobné věže, ale budou podstatně menší než tato a o něco větší než  "bunkr".  Těchto bunkrověží budeme stavět také asi 6.

 

 

foto Fidel

Spojovací okopy (zákopy) budeme budovat podle povahy terénu. Kde půjde kopat do hloubky, tak se bude kopat (louka u příjezdové cesty např.)

No a tak kde kopat nelze, bude spojovací zákop z naskládaných pytlů...a těch budeme potřebovat fakt mraky.

Nebudeme stavět krásné velké věže, jako mají tam. Jednak na to nemáme materiál, pak ani dostatek lidí a v podstatě ani velké stavby nepotřebujeme. Naše základna má svoje specifické potřeby, tak že budeme budovat to, co využijeme.

 

CO BUDE POTŘEBA ?

Snažím se získat nějakou dokumentaci, plány a rady, zatím je vše ve fázi příprav.

Potřebovat budeme spoustu lidí, ochotných pomáhat. Potřebujeme profesní odborníky i brigádníky, nářadí (lopaty, krumpáče, rýče, pily, sekery...i techniku - motorové pily, vrtačky...až po bagřík bobcat a velký bagr). Pytle na písek, násypky na pytlování, palety, trámky, železniční pražce, prkna, muniční bedny, barely, IPu...v podstatě asi cokoliv.

2018